Statybinės medžiagos ir statybinė technika

Lietuvoje statybų sektorius klesti. Statybinės medžiagos ir statybinės technikos nuoma susilaukia vis daugiau dėmesio. Ne mažiau dėmesio sulaukia ir sklypų pirkimas bei pardavimas. Visa ši rinka dabar yra pačiame pakilime.

Statybinė technikaVisiems pirkėjams reikalinga ir statybinė technika. Statybų įmonės dažniausiai turi savo techniką, tačiau ne visuomet. Taip pat technikos reikalingos statyboms neturi sau namus besistatantys žmonės. Tuomet tenka galvoti, iš kur ją gauti. Įsigyti – brangu, todėl yra puiki išeitis. Nuomotis statybinę techniką dabar galima be didelių sunkumų. Užsukę į http://st-technika.lt/ interneto svetainę išsirinksite reikalingą techniką jūsų statyboms.

Ne mažiau svarbios ir statybinės medžiagos. Jos tikriausiai yra vienas iš svarbiausių klausimų, kuris iškyla visiems, kurie nusprendžia statyti. Šioje vietoje galima išskirti du pirkėjų tipus. Pirmasis – individualių namų savininkai, kurie statosi namus sau ir renkasi pačias tinkamiausias medžiagas ne tik pagal kainą, bet ir pagal kokybę. Antrasis pirkėjų tipas – statybas organizuojančios įmonės ar asmenys. Jie dažnai gauna geras nuolaidas statybinių prekių parduotuvėse, tad perka labiau tai, kas jiems apsimoka.

Tikriausiai negalima išskirti reikalingų statybinių medžiagų, nes be kažkurios iš jų bus sudėtinga baigti statybas. Pavyzdžiui, be pamatams skirtų blokų nepastatysite taip vadinamos „dėžutės“, o be stogo dangos pastato statybos nebus užbaigtos. Taip pat svarbios ir smulkios medžiagos, kurios kartu su kitomis medžiagomis sudaro visumą. Tai cementas, apšiltinimo medžiagos, varžtai ir t.t.

Kalbant apie statybines medžiagas galima išskirti tas, kurios reikalauja didelių investicijų, ir tas, kurios kainuoja sąlyginai nedaug. Daugiausia išlaidų statybų etape teks tokiems etapams kaip, kad pavyzdžiui, stogui. Dažniausiai stogo įrengimas atsieina trečdalį visos statybų sąmatos sumos. Juk stogui reikia ne tiks šiltinimo ir papildomų medžiagų, bet ir stogo dangos. Kai kurios iš jų kainuoja labai brangiai, tarkim, keraminės čerpės stogui kainuos išties daug. Žinoma, galima rinktis pigesnes medžiagas, tokias kaip beasbestis šiferis ar plieninė danga. Kainuoja ir namo sienų ar pamatų statybos. Ypatingai daug išleidžiama, jei norima šiltų medžiagų, pavyzdžiui, gero apšiltinimo ir silikatinių blokelių. Vis dėl to, verčiau statyboms netaupyti, nes nuo to priklauso namo šilumos sulaikymas šaltais žiemos mėnesiais.

Statybose svarbu užtikrinti viską: saugumą, gerą kainą, gerą kokybę, ilgaamžiškumą, estetinį grožį, ekonominį naudingumą ir kt. Visa tai pasiekiama naudojant tinkamas medžiagas ir techniką. Tereikia laiku pasirūpinti viskuo ir darbai vyks sklandžiai be didelių netikėtumų.

One thought on “Statybinės medžiagos ir statybinė technika

  1. Statant namą reikia nemažai technikos ir statybinių medžiagų. Taip pat ir į vairių prekių susijusių su elektros instaliacija. Be abejo jei yra samdoma įmonė, kuri pastato namą, o Jūs ateinate gyventi tuomet kur kas paprasčiau. Tačiau bet kokiu atveju manau namo statymas yra tikras iššūkis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *