Grindų šiltinimas ekovata – vienas populiariausių sprendimų, norintiems gyventi šiltuose ir jaukiuose namuose. Toks namų šiltinimo būdas nereikalauja sudėtingos namo konstrukcijos, o gyvenamoji patalpa gali būti tiek senos, tiek naujos statybos. Įprastai rekomenduojamas ekovatos svoris turi siekti nuo dvidešimties iki trisdešimt centimetrų. Ekovatą dažniausiai renkasi sutaupyti norintys pastatų statybininkai, nes ši medžiaga pasižymi gera šilumine izoliacija ir nedidelėmis išlaidomis. Šiltinimas ekovata gali būti taikomas dviem metodais: sausuoju arba šlapiuoju būdu. Pats šiltinimo būdas reikalauja žinių ir sugebėjimo valdyti specialią pūtimo techniką. Šiltinimo darbai gali būti atliekami bet kurio sezono metu. Kodėl naudinga šiltinti namų grindis ekovata?
Ekovatos sudėtyje yra druska, veikianti kaip antiseptikas, namus apsaugantis nuo drėgmės, ko pasekoje negali susidaryti pelėsis. Ekovata išgarina drėgmę, tokiu būdu apsaugodama namų grindis nuo neigiamo aplinkos poveikio. Grindų šiltinimui yra pasirenkamas sausas šiltinimo būdas, kai užpildomi oro tarpai, esantys namo konstrukcijose. Tam, kad būtų tinkamai apšiltintos naujų namų grindys, pirmiausia, yra patiesiama plėvelė ir sudedamos lagės. Tuomet yra užpilama ekovata ir ant viršaus užkalama grindų danga. Senų grindų ekošiltinimas šiek tiek skiriasi: pirmiausia, yra išgręžiamos skylės, priklausomai nuo grindų konstrukcijos, nuo keturių iki devynerių centimetrų. Tuomet įpučiama ekovata, o skylės yra užtaisomos. Atminkite, jeigu oro tarpas po grindimis yra didesnis negu keturiasdešimt centimetrų, derėtų apšiltinti pamatą iš vidinės pusės, nes kitu atveju pamatas gali atšaldyti grindis, o ekovata gali neatlikti maksimalaus šiltinimo efekto.
Nors šiltinimo darbai gali būti atliekami bet kurio sezono metu, svarbu kad, Įrengiant grindinį šiltinimą, turėtumėte profesionalus įrankius.