Kada įmonei aktuali darbų sauga?

Darbų sauga – viena svarbiausių įmonės sričių, kuria reikia nuolat rūpintis. Dažnai įmonių vadovai pamiršta, kad tai itin reikšminga, o ne retai ir svarbu įmonės veiklos rezultatams. Tik tinkamai darbutojų sveikata besirūpinanti įmonė gali nuolat tobulėti, siekti kvalifikuotų rezultatų ir džiaugtis, jog darbuotojai įmonėje jaučiasi saugūs ir gerbiami. Dažnai specialistai, teikiantys šias paslaugas, sulaukia klausimų, kada jau laikas imti rūpintis šia veiklos sritimi.

Įmonės steigimo metu

Pirmiausia, norint atsakyti į šį klausimą, reikia priminti, jog darbuotojų saugos ir sveikatos klausimai vadovui turi rūpėti nuo pirmosios įmonės steigimo dienos. Dar geriau – prieš įmonės steigimą. Privalu pasirūpinti visais blankais ir žurnalais, kuriuos įmonė turi turėti, pasidomėti, kokius instruktažus privalu praversti savo įmonės darbuotojams įsteigus įmonę. Taip pat gali būti, kad įmonės specifika reikalauja profesinės rizikos įvertinimo. Geriausia, jei visu tuo rūpinasi šią sritį puikiai išmanantis žmogus profesionalas. Todėl daugelis įmonių naudojasi darbų saugos specialistų teikiamomis paslaugomis.

Prieš pateikiant ataskaitas

Kartais įmonių vadovai per pirštus žiūri į darbų saugą. Jie mano, kad tai nieko daugiau kaip popierizmas. Tačiau iš tiesų taip nėra. Visi darbuotojų saugos reikalavimai yra reglamentuoti ir už jų nesilaikymą gresia baudos. Todėl įmonės yra reguliariai tikrinamos ir turi pateikti ataskaitas. Taigi tokios situacijos metu labai svarbu, kad tuom rūpintųsi specialistai. Ypač jei įmonėje vyksta patikrinimas pagal skundą. Tik specialistas gali tinkamai pasirūpinti reikalingų kriterijų įgyvendinimu ir užtikrinti inspektorius, kad visi reikalavimai įmonėje vykdomi.

Nuolatos ir be perstojo

Tačiau tai nereiškia, kad darbų sauga svarbi tik tam tikromis progomis. Iš tiesų tai aspektas, kuriuo įmonėje reikia rūpintis nuolatos ir be perstojo. Tai nėra tik formalus popierizmas, nes tik darbuotojo parašas žurnale jo nuo nelaimės neapsaugos. Įmonėje svarbu, kad seminarai, susiję su darbų sauga vyktų nuolat. Kad darbuotojai būtų nuolat įtraukiami į mokymus, būtų supažindinami su rizikos įvertinimais, nelaimingų atsitikimų įveikimų planu. Tai suteikia įmonei ne tik daugiau garantijos, bet ir padeda darbuotojams pasijausti įmonės dalimi. Kai visi jaučiasi atsakingi už darbo kokybę ir prisideda prie saugos reikalavimų vykdymų, darbo saugos klausimai nesibaigia tik ties popierėlių pildymu.

One thought on “Kada įmonei aktuali darbų sauga?

  1. Tikrai, kad reikia pasirūpinti darbuotojais. Jau ir taip dažnai jeigu fizinį darbą dirba, tai darbuotojai skundžiasi sąnarių ir kitokiais skausmais. Reikėtų ne tik darbų saugos apmokyti, bet ir kaip teisingai dirbti bei saugoti sveikatą. Reikėtų pasiskaityti darbuotojams, nuo ko kokie skausmai kyla, kaip jų išvengti: alfasteps.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *