Dizainas virtuvėje kaip šiuolaikinis menas

Jeigu visiškai neskiriame dėmesio interjero estetikai, virtuves baldai turi tiesio būti funkcionalūs. Stalas tinkamas maistui padėti, spintos – susidėti, kėdės – atsisėsti. Ir taip toliau. Tačiau, jeigu rūpinamės interjeru, tuomet į jį žvelgsime kūrybingai. Šiais laikais dizaineriu siuloma produkcija gali padėti suskurti netgi šiuolaikinio meno įspūdį jūsų virtuvėje. Kaip sukurti tokią virtuvę? Pateikiame keletą būdų.

Andy Warholo paveikslų įtaka

Virtuvės įrengimasVadinamasis „pop artas“ atsirado praeitame šimtmetyje, kai daug gamybinių procesų buvo mechanizuoti. Dingo rankų darbas ir visi daiktai buvo panašūs, gaminami gamyklose. Atsirado ir požiūris į meną, kad ir jam visai nereikia būti originaliam, šis gali būti tik kopija ir kopijos kopija. Todėl populiarus skandalistas ir menininkas Andy Warholasšią idėją išpopuliarino, sukurdamas paveikslų serijas, kur piešiniai būdavo tiesiog spausdinami vienas po kito su daugybe kopijų. Iš čia garsusis spalvotų Marlin Monroe paveikslų koliažas, taip pat Coca Cola skardinių ir kitų objektų, netgi Monos Lizos. Tačiau tokiu principu kuriamas menas ir dabar dar laikomas šiuolaikiniu menu. Jeigu norite tikrai modernaus interjero, puoškite jį tokiu principu pagamintais paveikslais.

Virtuvės įrankiai – kaip eksponatai

Kitas būdas savo virtuvės interjerą pakylėti iki šiuolaikinio meno lygio – jos daiktus paversti tikrais meno kūriniais. Iš tiesų, virtuvės įrankiai, kai kurie prietaisai yra labai gražios vizualinės formos. Tačiau juos mes slepiame stalčiuose ar dėžėse. Pavyzdžiui, metalinė tarka yra taip pat vieno menininko eksponatas. Jūs irgi galite tapti tuo menininku ir tarką virtuvėje padėti kaip eksponatą. Taip pat samčius, šaukštus su skylutėmis, peilius. Tačiau tam jau turite ir vietą kitokią numatyti. Pavyzdžiui, lentynos, kurios atrodytų kaip rėmai, ir juose pakabintumėte šiuos įrankius ar pastatytumėte tą pačią tarką. Tai suteiks keistą šiek tiek ironišką, bet tuo pačiu stilingą dizaino pojūtį ir šiuolaikinio meno dvelksmą.

Keistas šviestuvas – toršeras

Kitas būdas sukurti tokią aplinką – pastatyti keistos formos toršerą ar šviestuvą. Jis gali atrodyti kaip įdomios formos stiklo skulptūra, tačiau kartu ji veiktų ir kaip šviestuvas. Jis neabejotinai labiausiai atkreiptų į save dėmesį, kai šviestų, nes žmogus visada žiūri į šviesą, todėl reikia ir gerai parinkti jam vietą.

Vaškiniai vaisiai

Kai kurie paveikslai būdavo seniau piešiami tiesiog kaip natiurmortai. Ant stalo padedami tikri arba vaškiniai vaisiai, ir jie tapomi. Tokius paveikslų objektus – vaškinius vaisius, galite dėlioti ir savo virtuvėje.

One thought on “Dizainas virtuvėje kaip šiuolaikinis menas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *